Koła naukowe

Wiedza kołem się toczy. Naukowym.

Na naszym wydziale działają koła naukowe. Poniżej znajdziesz ich listę. Jeśli chcesz do któregoś dołączyć, skontaktuj się z przewodniczącym. Kontakt znajdziesz na końcu każdego z opisów.
 

Studenckie Koło Naukowe Młodych Mikroelektroników

Studenckie Koło Naukowe Młodych Mikroelektroników Nasze koło działa przy Katedrze Przyrządów Półprzewodnikowych i Optoelektronicznych na wydziale EEIA. Obszarami działalności naszego koła są:

  • Technologia
  • Optoelektronika
  • Fotowoltaika
  • Radiotechnika
  • Elektronika motoryzacyjna
  • Elektronika i elektronika elastyczna
W ramach pracy w naszym kole prowadzimy badania związane z szerokopojętą elektroniką, organizujemy liczne wyjazdy do współpracujących z nami firm oraz seminaria naukowe, na których prezentujemy efekty naszej pracy, rywalizujemy z innymi uczelniami m.in. Politechniką Warszawską czy Politechniką Lubelską, a także możemy poszerzać naszą wiedzę z zakresu elektroniki, integrować się, oraz spędzać mile czas.
Odbyły się już wyjazdy do Konopnicy, Lwowa, Szklarskiej Poręby, Piaseczna, Tczewa czy Niemiec.
Zapraszamy do naszego koła. Jeśli jesteście zainteresowani działalnością w naszym kole lub współpracą, zachęcamy do kontaktu:
Opiekun dr inż. Łukasz Ruta (lukasz.ruta@p.lodz.pl)
Prezes Arkadiusz Woźniak (arekwozniakbrz@gmail.com)
Wiceprezes Patryka Nowak (patrykvel@icloud.com)
Sekretarz Paul Lewicki (paul.bronislaw.lewicki@gmail.com)SKaNeR

Studenckie Koło Naukowe Robotyki SKaNeR działa przy Zakładzie Sterowania Robotów Instytutu Automatyki na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (WEEIA) PŁ od 2001 roku. W tym czasie zrealizowaliśmy wiele projektów z czterech zasadniczych dziedzin, którymi zajmuje się Zakład:­ budowa i sterowanie manipulatorów oraz robotów mobilnych, ­ zastosowanie napędów pneumatycznych, ­ systemy wizyjne w robotyce, ­ układy automatyki przemysłowej i PLC. Pomysłodawcą oraz opiekunem koła jest dr hab. inż. Grzegorz Granosik, a działania koła są koordynowane przez wybierany co roku zarząd koła. W ramach prac Koła studenci mogą realizować własne pomysły, a także rozwijać już istniejące projekty. Członkami SKaNeRa są studenci praktycznie wszystkich lat i wielu kierunków studiów (choć większość stanowią studenci kierunku Automatyka i Robotyka na EEIA, to wśród kołkowniczów sa m. in. studenci wydziału Mechanicznego, IFE czy FTIMS). By rozpocząć działalność w kole nie potrzebna jest rozległa wiedza i wcześniejsze doświadczenie ­ na początek wystarczy zapał do pracy i pomysły. Serdecznie zapraszamy do naszego Koła Naukowego każdego, kto jest zainteresowany znakomitą zabawą i chce realizować ciekawe projekty z dziedziny robotyki. Lubisz wyzwania? Jeśli tak ­ SKaNeR czeka właśnie na Ciebie! W sprawach rekrutacji odezwij się na skaner@info.p.lodz.pl


SKN Informatyków MAiN

Studenckie Koło Naukowe Informatyków MAIN powstało w 2002 roku jako Koło Młodych Informatyków przy Katedrze Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. Od początków swojej działalności skupiało się na praktycznych zastosowaniach informatyki. Obecnie Koło zajmuje się zagadnieniami sztucznej inteligencji, czego przykładem mogą być prace nad systemami wspomagającymi autonomiczne drony, wykorzystującymi logikę rozmytą. Członkowie koła zajmują się również zagadnieniami z zakresu interakcji człowiek­-komputer oraz technologii perswazyjnej. Działania Koła dotykają również wysokopoziomowych interfejsów użytkownika oraz informatycznych aspektów robotyki. Projekty Koła MAIN zdobyły liczne nagrody na konkursach i międzynarodowych wystawach wynalazków.


Studenckie koło SEP im. prof. Michała Jabłońskiego

Studenckie koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich im. prof. Michała Jabłońskiego jest dla osób które interesują się wszelkimi dziedzinami związanymi z elektrycznością, elektroniką a także wszystkimi pokrewnymi dziedzinami elektrotechniki. Nasze koło propaguje i poszerza wiedzę z zakresu energetyki, pomaga podnosić kwalifikacje zawodowe poprzez szkolenia, wizyty i rozmowy z potencjalnymi pracodawcami. Zajmujemy się także organizowaniem wielu wydarzeń związanych z branżą elektrotechniczną, wydarzenia te skierowane są dla studentów oraz pracodawców. Studenci naszego koła są członkami zarządu głównego oraz oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Jeżeli chcesz poszerzać swoją wiedzę, spędzać czas z ciekawymi ludźmi i mieć możliwość rozwoju napisz maila: gnych.lukasz@gmail.com


Studenckie Koło Naukowe „Energetyk”

Studenckie Koło naukowe „Energetyk” działa przy Instytucie Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej i zrzesza studentów zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy, jak również realizacją projektów konstrukcyjnych i badawczych związanych ogólnie z tematyką elektrotechniki. Warto wspomnieć, że aktywny udział w kole ułatwia uzyskanie stypendiów. Organizujemy wyjazdy, które pozwalają zaspokoić nasze zainteresowania a także integrują nas w grupie. Może dołączyć do nas każdy kto choć trochę interesuje się tematem energetyki. Nie prowadzimy żadnych testów rekrutacyjnych. Wystarczy napisać do nas maila na adres skn.energetyk@gmail.com i wyrazić chęć udziału! Jeśli interesuje Cię jakiś temat związany z energetyką, masz w głowie marzenie by zrealizować ciekawy projekt, albo po prostu chciałbyś dowiedzieć się czegoś nowego – nie obawiaj się tylko pisz! Z nami będzie łatwiej. Zapraszamy!